Тактичне спорядження

Тактичне спорядження визначає бойову готовність та допомагає виконанню різних завдань. Вибір тактичного спорядження залежить від поставлених цілей та інших факторів: погодні умови, пора року, часовий інтервал, фізичні навантаження. Спорядження характеризується багатофункціональністю та практичністю, що дає можливість його використовувати у суворих та екстремальних умовах. В основному це деякі елементи екіпірування, але до них можуть належати різні види амуніції. Це може бути бронежилет, армійський рюкзак, спальний мішок, каремат, дощовик, термобілизна і таке інше. Тактичне спорядження може бути захистом від дощу та вітру, бути подушкою, наметом і носилками в різних ситуаціях.

Загалом поняття «тактичне» (одяг, екіпірування, спорядження тощо) – досить молоде та розмите, воно не має чітких меж та конкретики. Вважають, що тактичне спорядження призначене для використання представниками різних силових структур, а також військовими, рятувальниками, поліцією. Зважаючи на це, таке снарядження має особливі властивості, що сприяють максимальній ефективності при виконанні поставлених завдань. Одяг та екіпірування тактичного призначення вже давно вийшло за рамки використання лише переліченими вище професіоналами певних відомств. На сьогоднішній день тактичне спорядження успішно використовується туристами, рибалками, мисливцями, різноманітними екстремалами та спортсменами тощо.

 

Тактичне спорядження повинно мати відмінні динамічні показники стійкості до великих активних навантажень, бути стійкими до ударів і знижувати шкідливий вплив на тіло. Одна з цілей – це полегшити подолання великих відстаней пішки, коли доводиться переносити все своє майно практично на собі. Інші види спорядження сприяють комфортному перебуванню просто неба, незалежно від погодних умов. Тому вироби повинні відповідати високим вимогам:

− Елементи мають універсальний розмір або регулювання за допомогою ременів та пряжок;

− Спорядження має бути практичним та зручним, не стискувати руху;

− Матеріали мають якості морозо- і жаростійкості;

− Колірна гама обов'язково в камуфляжному діапазоні, залежить від пори року;

−Водонепроникність матеріалів.

Певна частина тактичного спорядження призначена для захисту від травм, порізів, опіків та інших неприємностей. Навіть рюкзак або каремат повинні мати певний колір, щоб зливатися на тлі природи.