Тепловідбивний екран– максимум ефекту при мінімумі витрат

Нерідко мешканці квартир стикаються з такою ситуацією, батареї начебто і гарячі, а от у кімнатах холодно. Зазвичай ці батареї встановлені в невеликих нішах під віконними отворами та частина тепла від батареї спрямована на обігрів цегли зовнішньої стіни. Виходить, що тепловтрати будинку збільшуються. Щоб виправити цю ситуацію та пустити потік тепла всередину кімнати потрібне якесь інженерне рішення. Наприклад, тепловідбивний екран за радіатором опалення. Найчастіше тепловідбивний екран для батареї виконується з спіненого поліетилену, на який з одного боку нанесена фольга, а з іншого шар спеціального клею підвищеної водостійкості. Це дозволяє якісно кріпити матеріал на різних поверхнях (дерево, бетон, цегла, метал, гіпсокартон тощо). Спінений поліетилен має дуже високі теплоізоляційні властивості і практично не вбирає рідину. Він не гниє і є екологічно чистим, що дозволяє широко використовувати його в будь-яких житлових приміщеннях. Фольга з зовнішнього шару відбиває до 97% теплової енергії, будучи високоефективним пароізолятором.

 

Функціональні можливості:

  1. Встановивши тепловідбивний екран за батареєю опалення, біля зовнішньої стіни, можна досягти підвищення температури повітря в приміщенні на 2 градуси.
  2. Відбиваючі екрани встановлюються за такими правилами:
  • Товщина ізоляційного шару має бути не менше 4 мм;
  • Відбиваюча сторона екрану, повинна бути розгорнута у бік батареї.
  • Якщо екран не має самоклеючого шару, то прикріпити його можна за допомогою скоб будівельного степлера.
  • При кріпленні між обігрівачем та стіною забезпечте непроникність поставленого матеріалу. Заклейте всі стики спеціальним металізованим скотчем.
  • Пам'ятайте, що при кріпленні екрана необхідний ефект можна досягти лише при застосуванні металізованої фольги. Необхідного ефекту ви не помітите, якщо використовуватимете матеріал з металевим напилюванням, який вироблений термічним способом, тому що товщина цього шару дуже маленька, і функціонувати, як відбиваючий екран даний матеріал не в силах.
  • Для більшої тепловіддачі екранів, відстань між поверхнею і батареєю повинна становити як мінімум три сантиметри. Інакше повітряна циркуляція може порушитись.
  • Тепловідбивний матеріал повинен бути більше розмірів батареї у середньому на 25 см.
  1. Крім відбивання тепла такий екран може виконувати пароізоляційну функцію, тобто захистити стіну від проникнення вологи.

Тепловідбивний екран – це чудовий і недорогий спосіб зробити приміщення теплішим на кілька градусів. Дотримуйтесь даних вище усталених рекомендацій і залишайтеся в комфорті!