Вибір баскетбольного м'яча та правильний догляд за ним

Яке тренування з баскетболу без головного атрибуту гри – баскетбольного м'яча? Саме баскетбольний м'яч дає можливість насолоджуватися ігровим процесом у всьому його різноманітті. На полицях магазинах можна знайти безліч різновидів м'ячів, кольорів та форм, але у загальносвітовій індустрії є свої лідери та свої стандарти. Основні матеріали, з яких виготовляються баскетбольні м'ячі – натуральна шкіра, синтетична шкіра, композитна шкіра та гума. Кожен, хто хоча б раз грав у баскетбол, звертав увагу на маркування «Indoor» та «Outdoor», які є важливим нагадуванням про тип матеріалу баскетбольного м'яча. Виходячи з агресивності поверхні, виробник підбирає матеріали, які максимально довго прослужать під час експлуатації на конкретній поверхні. «Indoor» – для приміщень, «Outdoor» – для матчів на відкритих майданчиках, «Indoor / Outdoor» – універсальні моделі, які можуть використовуватись і там, і там.Не варто нехтувати цим маркуванням, адже граючи дорогим м'ячем «Indoor» із композитних матеріалів на асфальті, після першого тренування Ви відчуєте велику і безповоротну різницю.

Насамперед при виборі м'яча варто звернути увагу на розмір баскетбольного м'яча. Розмір 7 означає, що у вас в руках м'яч, який підходить для чоловіків. Його вага може коливатися від 567 до 650 грам. Розмір 6 насамперед використовується в іграх підлітків до 16 років та дорослих жіночих команд. Крім довжини кола, зменшена і його вага - від 510 до 567 грам. Розмір 5 офіційно підходить для тренувань та ігор юніорських команд, маючи вагу 470-500 грам.

Якісні м'ячі можуть прослужити не один сезон. Безумовно, з ходом часу втрачається зчеплення з рукою і з'являється деформація м'яча, але як і будь-який товар м'яч має свої умови зберігання та експлуатації. Дотримуючись їх після покупки нового м'яча, можна надовго забути про можливі проблеми. Проводячи тренування у несприятливих умовах, м'яч піддається впливу агресивних середовищ – вода, бруд, температура. Тому слід пам'ятати, що тренування бажано проводити в чистих залах та плюсових температурах. Звичайно, мало хто гратиме серед снігу та льоду, але багато хто може допустити зберігання баскетбольного м'яча у здутому стані на балконі. Можливо, після такої «зимівлі» м'яч вже не зможе повернути свою початкову форму. Зберігати м'ячі із синтетичних та шкіряних матеріалів слід у надутому стані. Не можна допускати зберігання в перекаченому стані, це спричинить зміну розмірів і можливе відшаровування панелей. Після кожного тренування або матчу поверхню м'яча потрібно обов'язково протирати вологою ганчірочкою, якщо забруднення сильні, то її змочують в мильному розчині.

М'яч для баскетболу повинен висихати природним шляхом у приміщенні, що провітрюється, подалі від обігрівальних приладів і прямих сонячних променів.