Йога дозволяє не тільки розслабитися, але й зробити організм сильнішим і витривалішим. Дбати про якість тренування потрібно ще до початку. Перш ніж зробити свої перші кроки в йозі, оберіть килимок, адже він буде з вами протягом усього заняття і зробить його не тільки комфортним, а й безпечним. Правильний килимок – помічник та надійна опора під час практик.
Ви повинні поміщатися повністю на килимку, від п'ят до верхівки. Стандартний килимок довжиною 183-185 см та шириною 61-68 см відмінно підійде для більшості.
З одного боку, чим товстіший килимок - тим зручніше на ньому займатися, особливо в позах, де ви впираєтеся в підлогу колінами або клубовими кістками. При використанні тонкого килимка виконувати такі асани буде боляче. Однак надто м'який килимок теж обирати не варто. Оптимальна та максимально комфортна товщина килимка – 6 мм.
Якщо вам незручно брати із собою важкий та громіздкий килимок, існують варіанти тонші. Килимки товщиною 4 мм набагато зручніші для транспортування, вони мало важать і легко поміщаються в багажник. Їх можна не лише згорнути рулоном, а й скласти як покривало.
Найпоширеніші матеріали для виготовлення килимків – PVC, TPE та EVA. Як верхнє покриття можуть бути поліуретан, пробка, мікрофібра. Жорсткість килимка в основному залежить від товщини, але матеріал грає роль. Найм'якші килимки з TPE, найжорсткіші - з PVC високої щільності (PVC HD).
Найбільш простими та недорогими є килимки з матеріалу ЕVА, які в народі ще називають "пінка". Такі килимки виготовляються із сучасного полімеру – етиленвінілацетату, звідси й назва матеріалу. Килимки ЕVА не викликають алергії, легкі, компактні та зручні для перенесення. За рахунок пористої структури такі килимки досить м'які та зручні для занять. Крім того, це бюджетний варіант килимка. Через особливості матеріалу килимки з ЕVА можуть мати неприємний запах, але зазвичай він швидко вивітрюється.
Далі йдуть килимки з ПВХ(PVC) матеріалу. ПВХ або полівінілхлорид є одним із найпопулярніших матеріалів для виготовлення килимків. Якщо порівнювати з матеріалом ЕВА, то вони міцніші і зносостійкіші, тому більше підходять для довгострокових цілей. Сучасні килимки з ПВХ досить пружні, м'які і щільні, а ось антиковзні властивості цього матеріалу сильно залежать від виробника і тієї технології, яку він використовує. За типом килимків з цього матеріалу можна розділити на звичайні килимки та килимки із щільного ПВХ (HD PVC). Килимки з ПВХ підвищеної щільності більш пружні та довговічні.
Більш професійними є килимки з термопластичного еластомеру (TPE). Такий килимок ідеально підходить для йоги, оскільки має антиковзні властивості, зберігає форму, має щільну і пружну структуру. Килимки з термопластичного еластомеру еластичні та м'які, дуже приємні на дотик, вони не вигорають на сонці та стійкі до поширення бактерій.