Звукоізоляція стін залежить від їх типу та товщини. Стіни поділяють на внутрішньоквартирні та міжквартирні. Останні найчастіше являють собою одношарові конструкції, виготовлені з цегли, каменю, залізобетону та моноліту. Такі стіни мають дуже низький рівень шумоізоляції, тому потребують додаткової звукоізоляції. Це досягається за допомогою звукоізоляційної системи на стінах, яка дозволяє поглинати та ізолювати шум. Звукоізоляція стін збільшує їх товщину і, отже, трохи зменшує житлову площу кімнат.
Перед початком робіт із звукоізоляції стін їх потрібно перевірити на предмет якихось недоліків. Це можуть бути вади, щілини, тріщини, які можуть стати містками проходження звуків. Їх можна заповнити монтажною піною, а потім затерти розчином або гіпсовою шпаклівкою. Варто звернути увагу на розетки, які також є добрими провідниками звуку. Для ізоляції розеток їх потрібно демонтувати, а отвори заповнити звукоізоляційним матеріалом і затерти розчином гіпсу.
Якщо потрібна звукоізоляція стін зі свого боку від шуму сусідів, то необхідно використовувати вже звукоізоляційні матеріали. Найбільш вдалим рішенням буде застосування кількох матеріалів. Наприклад, до стіни кріпиться звукопоглинаючий матеріал мінеральна вата, а зверху монтується звукоізоляційний матеріали з фізично та хімічно зшитого пінополіетилену ППЕ та ППЕ НХ. У цьому випадку можна досягти максимального ефекту. Від цієї проблеми можна позбавитися, якщо застосовувати шумоізоляційні матеріали, що мають високі показники, як по звукоізоляції, так і по шумопоглинанню. Одним з таких універсальних матеріалів є звукоізоляція ППЕ та ППЕ НХ Як правило, звукоізоляція стін робиться на дерев'яні латки або металеві профілі, між якими можна додатково покласти шумопоглинаючий матеріал. В останньому випадку необхідно домогтися, щоб шумопоглинаючий матеріал не стосувався зовнішнього облицювання. Зазвичай достатньо залишити зазор в 1-2 см. Цей варіант хороший, коли йде комбінація шумоізоляційних матеріалів із шумопоглинаючого та звукоізоляційного матеріалу.